Jak dbać o meble z technorattanu?
Jak dbać o meble z technorattanu?

Jak dbać o meble z technorattanu?

Jak czyścić meble z technorattanu

Pielęgnacja mebli ogrodowych z technorattanu nie jest skomplikowana - jej podstawą jest regularne czyszczenie. Niewielkie zabrudzenia wystarczy usunąć wilgotną szmatką, a raz lub dwa razy w sezonie warto poświęcić nieco czasu na wyczyszczenie mebli z wszystkiego, co osadza się na nich przez całe miesiące stania na zewnątrz. Meble można wyczyścić gąbką lub delikatną szczotką - wystarczy nam do tego woda z mydłem albo płynem do naczyń. Możesz też skorzystać ze specjalnych środków do czyszczenia mebli z technorattanu, które znajdziesz w sklepach ogrodniczych i budowlanych, natomiast nie jest to konieczne. Detergenty spłukuj wodą z węża ogrodowego lub konewki.

Jak przechowywać meble z technorattanu

Co zrobić z meblami ogrodowymi w zimie? Na dobrą sprawę meble technorattanowe mogą przezimować na zewnątrz - rattan syntetyczny jest odporny na zmiany temperatur, mróz i wilgoć. Polecamy jednak w takim przypadku zakup pokrowców przeznaczonych do tego typu mebli, które będą dodatkową ochroną przez czynnikami zewnętrznymi i jeszcze bardziej przedłużą żywotność mebli, a dodatkowo pozwolą nam w pierwszy ciepły dzień wystawić meble na tras bez potrzeby mycia ich. Pokrowce będą równie przydatne, jeśli meble przechowujemy na strychu czy w garażu.

Podczas wyboru pokrowców zwróć uwagę na ich mocowanie - te z rzepami będą najłatwiejsze w użytku, z linami mogą sprawiać kłopot osobom starszym i niepełnosprawnym.

jak-dbac-o-meble-ogrodowe

Poznaj nasze meble ogrodowe

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl