Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier) już od 0,01 zł.
Jak wybrać szafkę RTV stojącą?
Jak wybrać szafkę RTV stojącą?

Jak wybrać szafkę RTV stojącą? 

WYMIARY SZAFKI RTV

Choć mogłoby się wydawać, że szafki RTV właściwie nie różnią się od siebie rozmiarami, na rynku dostępne są szafki o zróżnicowanej szerokości i wysokości – a te dwa wymiary wpływają bezpośrednio na nasz komfort podczas oglądania telewizji. Szczególną wagę powinniśmy przywiązywać do wysokości mebla: zbyt wysoki sprawi, że nasze oczy będą się szybko męczyć, a oglądanie ulubionego programu przestanie być przyjemnością. Według ekspertów unikać powinniśmy szafek niższych niż 45 cm i wyższych niż 60 cm; ostateczny wymiar będzie oczywiście zależał od wysokości siedziska, ale żelazną zasadą jest, by ekran telewizora ustawiony był na wysokości naszych oczu lub lekko poniżej. Z kolei szerokość szafki RTV powinna być większa od przekątnej ekranu minimum o 10 cm. Większość z nas przed telewizorem spędza więcej czasu niż może chcielibyśmy przyznać, poświęćmy więc czas na znalezienie szafki, która nie będzie nas zmuszać do wyginania szyi.

SZAFKA POD TELEWIZOR I NIE TYLKO

Funkcjonalna szafka RTV powinna nie tylko zapewnić miejsce na TV, ale też kable, dekodery, gry i inne rzeczy, które często nie mają swojego miejsca, walając się w efekcie po całym salonie. Kupując taki mebel, powinniśmy zastanowić się, ile przestrzeni na przechowywanie potrzebujemy i jakie przedmioty planujemy schować – czy będą to rzeczy, które chcielibyśmy wyeksponować, czy ukryć? Na rynku są szafki całkowicie zamknięte i całkowicie otwarte, ale też takie, które łączą w sobie te dwie opcje. Przykładem jest nasza szafka RTV LIGHT, która posiada i drzwiczki, i półkę. Jeśli zdecydujemy się na oszkloną szafkę RTV, koniecznie zwróćmy uwagę na to, by szkło było hartowane. Mamy wtedy pewność, że szafka będzie bezpieczna również dla dzieci, plusem hartowanego szkła jest bowiem to, że rozbite, rozpada się na tępe kawałki

 

Jaka-szafka-RTV

Poznaj szafkę RTV LIGHT bliżej

 

MODNA SZAFKA RTV LOFTOWA

A co z trendami? Styl loftowy – znany również jako industrialny – szturmem zawojował nasze mieszkania. I nie ma co się dziwić! To styl, który pozwala zjeść ciastko i mieć ciastko: dobrze wdrożony, jednocześnie jest w stanie połączyć w sobie pewną surowość z ciepłem i przytulnością. Cechuje go wykorzystanie materiałów takich jak metal, drewno i cegły, a także neutralne kolory i duże, pozbawione firan czy zasłon okna. Szafki RTV w tym stylu są dziś niezwykle popularne, a ich dodatkowym plusem jest, że w razie potrzeby odnajdą się również w innych aranżacjach. Przykładem takiej szafki loftowej jest nasza szafka pod telewizor FRAME. Wyróżniają ją czarne metalowe nogi o wysokości 15 cm, metalowe uchwyty oraz wybarwienie korpusu w kolorze dębu craft. Taki mebel jest świetnym wyborem dla tych, którzy chcą, aby ich aranżacja była na czasie, jednocześnie pozostając dość uniwersalną.

 

 Szafka-RTV-loftowa

 

Poznaj szafkę RTV FRAME bliżej

 

SZAFKA RTV LED

Choć oświetlenie ledowe już dawno weszło na polski rynek, nadal świadomość na jego temat jest niewielka. Prawdopodobnie potencjalnych użytkowników odstrasza cena, która jest nieco wyższa od ceny tradycyjnego oświetlenia – nie jest to jednak poprawny tok rozumowania! Diody LED mają przede wszystkim nieporównywalnie wyższą żywotność od żarówek i oszczędzają sporo energii, dzięki czemu w efekcie możemy tak naprawdę na nich zaoszczędzić. Dioda ledowa o mocy kilku wat daje tyle światła, co zwykła żarówka sześćdziesiąciowatowa! Co jednak z kosztem samego mebla, który ma już wbudowaną listwę LED? Ceny oczywiście różnią się od siebie, ale można bez problemu znaleźć na naszym rynku wyposażone w oświetlenie meble, które są nieznacznie droższe lub w takiej samej cenie, co tradycyjne odpowiedniki. Przykładem niech będzie nasza szafka RTV LED GRAY, która swoim wybarwieniem imituje kamień i beton. Listwa ukryta jest w niej pod blatem. Zaświecona – szczególnie pod wieczór – wprowadza niepowtarzalną atmosferę. Dodatkowym plusem jest, że możemy dobierać kolor światła i jego ciepło, personalizując tym samym nasz mebel.

Szafka-RTV-z-LED

Poznaj szafkę RTV LED GRAY bliżej

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl