Jakie meble ogrodowe na balkon wybrać? 0
Jakie meble ogrodowe na balkon wybrać?

Jak wybrać meble ogrodowe na balkon tak, żeby w pełni wykorzystać przestrzeń, ale żeby jej nie zagracić? Jakie materiały są warte uwagi? Wszystkiego dowiesz się z naszego wpisu!

Meble na balkon w bloku – co wziąć pod uwagę?  

Mając to dyspozycji niewielką przestrzeń do wypoczynku, chcemy, aby wybrane przez nas meble idealnie ją wypełniły. Dodatkowo każdy z gości – a nawet sąsiedzi – będzie miał pełen ogląd tego, co na balkonie mamy; dlatego niezmiernie ważnym jest, aby meble ogrodowe na balkon były też estetyczne. Aby wszystko było w efekcie idealne, warto przygotować sobie listę, dzięki której nie umknie nam nic ważnego.

• Rozmiar. Niezmiernie ważny przy wyborze mebli na balkon! Choć może wydaje się to oczywiste, czasem klienci kupują „na oko” i muszą później zmierzyć się z niemiłą niespodzianką – często meble rzeczywiście mieszczą się, ale stoją na tyle blisko siebie, że niewygodnie się z nich korzysta. Dlatego, wybierając rozmiar mebli balkonowych, należy przede wszystkim zwracać uwagę na ich szerokość całkowitą. Ma to znaczenie przede wszystkim przy wyborze fotela jajo na balkon. Ich podstawa jest zwykle szersza niż sam fotel. Koniecznie trzeba też wziąć pod uwagę przestrzeń na przemieszczanie się pomiędzy meblami.

• Materiał. Wiemy, że większość osób mieszkających w bloku chce oszczędzać miejsce również w piwnicy. Dlatego warto zainwestować w meble, które nie będą wymagały przechowywania w zimę w suchym miejscu - szczególnie możemy polecić tutaj meble technorattanowe. Można również postawić na materiały niewodoodporne, natomiast wtedy trzeba będzie zainwestować w wodoodporne pokrowce. Zastanawiając się nad tym, jakie meble na balkon wybrać, warto wziąć pod uwagę, czy sam balkon jest nasłoneczniony, czy nie – kolorowe meble plastikowe mogą stracić na świeżym wyglądzie, stojąc całe lato na balkonie ustawionym na południe, natomiast technorattanowe czy wiklinowe poradzą sobie świetnie.

• Styl. Oczywiście gustów jest wiele i nie będziemy żadnego wynosić na piedestał. Warto natomiast zwrócić uwagę na wizualny ciężar mebli. Zastanawiając się, jakie krzesła na balkon wybrać, koniecznie zwróćmy uwagę na nogi; krzesła na toczonych cienkich nogach wyglądają lekko i pozwolą uniknąć wrażenia zagracenia. Meble na niskich nóżkach będą wyglądały ciężko – ma to duże znaczenie np. jeśli zastanawiamy się, jakie meble wybrać na wąski balkon, który wymaga szczególnej uwagi przy aranżacji.

2409, 2477, 2238, 2487, 2422, 3016, 2235, 2423, 2459, 2426
 

Jakie meble na wąski balkon?  

Wybór mebli odpowiednich dla wąskiego balkonu może przysporzyć o ból głowy. Na szczęście na rynku jest aktualnie wiele mebli tarasowych, których rozmiar i styl pozwala na użycie z powodzeniem w takim miejscu. Co polecamy? Przede wszystkim meble „niezabudowane”, o lekkim wyglądzie. Świetnie sprawdzą się tutaj okrągłe fotele rattanowe, które wyglądają niesamowicie lekko. A skoro przy fotelach jesteśmy, wiele osób pewnie zastanawia się, czy fotel wiszący nada się na wąski balkon. My w takim przypadku polecamy przede wszystkim fotele w stylu hamaka, które mają mniejszą szerokość całkowitą i nie zagracają przestrzeni, a dodatkowo wyglądają niesamowicie! Świetnie sprawdzą się też fotele aluminiowe ze stolikiem, które również nie obciążają wizualnie przestrzeni. 

3016, 2235, 3014, 2488, 3017, 2926, 2232, 3019, 2425
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl