Łóżka na wysokich nóżkach
Łóżko-na-wysokich-nogach

Łóżka na wysokich nóżkach

Welurowe łóżko kontynentalne na łóżkach w stylu cabriole PANDORA

Łóżka na wysokich nogach 

Podczas gdy coraz bardziej przekonujemy się do łóżek kontynentalnych i coraz częściej wypierają one łóżka drewniane z naszych sypialni, ogromnej popularności zaczynają nabierać łóżka kontynentalne na wysokich łóżkach. Głównie pociąga nas ich nowoczesny wygląd: łóżka te posiadają płytsze od standardowych pojemniki na pościel, dzięki czemu ich bryły wyglądają lekko i świeżo. 

Poznaj nasze propozycje aranżacji z łóżkami kontynentalnymi - która podoba Ci się najbardziej?

SOHO - pikowane łóżko kontynentalne na metalowych nóżkach

Zalety łóżek na nóżkach w sypialni 

W wielu sytuacjach właśnie takie łóżko może sprawdzić się najlepiej. Większość z nas do zaaranżowania ma niewielką przestrzeń; największy pokój w domu czy mieszkaniu słusznie zagospodarowujemy jako salon, a sypialni zwykle przypada najmniejszy metraż, często na tyle mały, że musimy się trochę nagłowić, żeby umeblować ją w sensowny sposób. Lekka bryła łóżka na wysokiej podstawie pomoże optycznie odciążyć przestrzeń – ciężkie, osadzone przy ziemi łóżko kontynentalne z kolei sprawiłoby, że przestrzeń wydałaby się bardziej zagracona.

Wysokie nóżki umożliwiają też lepszą wentylację, a przede wszystkim ułatwia sprzątanie. W ostatnim czasie dostajemy coraz więcej zapytań, czy nóżki w sofie, narożniku czy łóżku są na tyle wysokie, by wjechał pod nie robot sprzątający. Większość robotów ma około 10 cm wysokości - popularna Roomba nawet mniej, bo 9.1 cm; nóżki w łóżkach mają po 13 cm, więc możemy korzystać z pomocy robota bez ograniczeń. W przypadku klasycznych łóżek kontynentalnych byłoby to niemożliwe, bo ich nóżki nie przekraczają zwykle 2.5 cm, co skutecznie uniemożliwia swobodne sprzątanie pod skrzynią.

Łóżko skandynawskie na drewnianych nogach ARENDAL

FALL - loftowe łózko na czarnych metalowych nóżkach 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl