Łóżko kontynentalne czy tapicerowane - które wybrać?
Łóżko kontynentalne czy tapicerowane - które wybrać?

Łóżko kontynentalne czy tapicerowane – które wybrać?

W ciągu ostatnich kilku lat obserwujemy rosnącą lawinowo popularność łóżek kontynentalnych. Czy jest ona uzasadniona? A może lepiej postawić na klasyczne łóżko? Zostań z nami i dowiedz się, jakie są wady i zalety łóżka kontynentalnego i tapicerowanego.

Łóżko kontynentalne a zwykłe – różnice

Podstawową różnicą pomiędzy łóżkiem kontynentalnym a tapicerowanym jest to, że w tym pierwszym materac jest wszyty na stałe w tapicerkę. Powoduje to dwie rzeczy: takie łóżko będzie wyższe, a dodatkowo nie będziemy mieli tak dużych możliwości w kwestii doboru materaca, co gdybyśmy kupowali go oddzielnie. Co prawda w niektórych sklepach – w naszym też! – istnieje możliwość zamówienia do łóżka kontynentalnego materaca innego rodzaju niż w opisie, natomiast wachlarz możliwości nie jest bardzo szeroki. Jeśli więc masz szczególne potrzeby wynikające np. ze stanu zdrowia, to być może warto postawić na łóżko tapicerowane i dobrać idealny materac osobno.

Wróćmy jeszcze do wysokości. Wysokość siedziska w łóżku kontynentalnym jest praktycznie zawsze większa niż w przypadku zwykłego łóżka. Klienci bardzo sobie to chwalą! Szczególnie zauważalne jest to w przypadku osób starszych, którym jest wygodniej wstawać i kłaść się, kiedy materac położony jest wyżej. 

Warto tu wspomnieć, że wbrew obiegowej opinii łóżko kontynentalne wcale nie musi być bardziej masywne od tapicerowanego. W naszej ofercie znajdziesz łóżka kontynentalne slim, w których zagłówek nie wystaje poza obręb skrzyni, dzięki czemu łóżka nie nabierają na szerokości. Oczywiście jest też sporo klasycznych łóżek kontynentalnych, w których zagłówek wykracza poza szerokość skrzyni nawet o 50 cm! Warto więc zapoznać się z wszystkimi wymiarami, zanim zdecydujemy się na zakup.

jakie-lozko-kontynentalne-czy-drewniane</>>

Łóżko kontynentalne Argo

Łóżko kontynentalne czy tradycyjne – które jest bardziej trwałe?

Możemy stwierdzić, że materiały używane w tych dwu przypadkach nie odbiegają siebie i ich trwałość jest taka sama; warto pochylić się tylko nad tkaniną i dokładnie sprawdzić, jakie ma właściwości. Jest jednak pewna rzecz, która może przesądzić o tym, jak długo nacieszymy się łóżkiem – i znów wracamy do kwestii materaca! Przez to, że w łóżku kontynentalnym jest on wszyty, nie mamy możliwości regularnego przekładania go na drugą stronę. Może to w perspektywie wielu lat spowodować zużycie materaca w nieco większym stopniu.

jakie-lozko-kontynentalne-czy-drewniane

Łóżko tapicerowane Marmo

jakie-lozko-kontynentalne-czy-drewniane

Łóżko kontynentalne Toccare

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl