Modne kolory wnętrz 2023
Modne kolory wnętrz 2023

Modne kolory wnętrz 2023

Kolor roku 2023 Pantone – czy rzeczywiście będzie popularny?

Każdego roku w grudniu Pantone Institute po długich naradach przedstawia kolor, który ma nam towarzyszyć przez cały następny rok. Tym razem wyróżniono w ten sposób odcień Viva Magenta. Jest to niezwykle ciekawa czerwień balansująca między ciepłem a chłodem, wyrazista - ale nie agresywna. Taki kolor ma przełamywać marazm ostatnich lat i napędzać do działania.

Ale czy rzeczywiście będzie on najpopularniejszym kolorem we wnętrzach w 2023 roku? Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że pracownicy Pantone, wybierając kolor roku, biorą pod uwagę różne sfery życia i biznesu - skupiają się więc nie tylko na wnętrzarstwie, ale też modzie, rozrywce, grafice czy identyfikacji wizualnej. Kolor roku ma być też pewnego rodzaju symbolem. Viva Magenta na pewno będzie przewijała się przez grafiki reklamowe czy katalogi wnętrzarskie, ale niekoniecznie musi zacząć pojawiać się częściej w realnych domach - szczególnie w Polsce.

Redendent Point, Sherwin-Williams

Cudowny beż, AkzoNobel

Vermilion, Behr

Kolory ścian modne w 2023 roku  

W poszukiwaniu bardziej "życiowych” kolorów roku – i odpowiedzi na pytanie: jak pomalować ściany w 2023 roku - warto udać się do producentów farb. Jak co roku, i teraz znajdziemy u nich piękne odcienie, które rzeczywiście mogą zawojować polskie salony.

Naszym absolutnym ulubieńcem jest kolor Redendant Point z palety amerykańskiego producenta Sherwin-Williams. To intrygujący beż przełamany fioletem – piękny, nieoczywisty i niesamowicie kojący. Równie nieoczywisty jest kolor zaproponowany przez markę Dulux – Cudowny Beż. Jest to odcień mocno inspirowany świeżością przyrody, a jednak nadal ciepły i uspokajający. Pięknie będzie wyglądał szczególnie w kuchni i jadalni. Marka Behr z kolei zaproponowała całą paletę odcieni, a wśród nich – obok typowych kolorów ziemi – znalazł się odcień Vermilion, który z powodzeniem może być mniej awangardowym zamiennikiem koloru Viva Magenta. Jak widać, jest pewien konsensus co do przewidywania, że to naturalne, jasne odcienie i kolory ziemi będą najpopularniejszymi kolorami wnętrzarskimi 2023.

Modne kolory mebli tapicerowanych w 2023 roku

W 2022 roku obserwowaliśmy w sklepie zmianę przekroju kolorystycznego tapicerek, jakie wybierali nasi klienci. Wcześniej dominowały tkaniny o jednolitej fakturze, w zdecydowanym, zwykle bardzo ciemnym odcieniu, najczęściej podstawowym, łatwym do zaaranżowania - królowały szczególnie granat, zieleń i szarość. Jednak wraz z rosnącą popularnością nurtu eko i zmianami, jakie w traktowaniu domowej przestrzeni przyniósł nam okres home office, klienci zaczęli coraz sięgać po kolory ziemi. Szczególnie często wybierany był ostatnio beż i inne jasne, neutralne odcienie, których wcześniej klienci raczej unikali. Warto wziąć pod uwagę, że aktualnie na popularności zyskują bardzo tkaniny takie jak bukla i szenil, które najlepiej czują się właśnie w dość jasnych, naturalnych odcieniach - a to na pewno wpłynie na cały przekrój kolorystyczny we wnętrzarstwie w roku 2023.

Jesteśmy przekonani, że na popularności coraz bardziej nabierać będą meble beżowe, coraz to częściej będą też pojawiać się w naszych salonach ciekawe brązy i oliwkowe zielenie. Wszelkie kremy i alabastry będą mieć się tym lepiej, że rynek właściwie zdominowany jest już przez tkaniny łatwoczyszczące i hydrofobowe - nie trzeba więc obawiać się, że jasne meble szybko stracą na świetności.

Beżowy sztruks wpisuje się w aktualne trendy kolorystyczne. Zobacz narożnik Mousse w tym wydaniu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl