Straszne dekoracje na Halloween 0
Straszne dekoracje na Halloween
Pssst... Do you want to play a game? Jeśli wiesz, o jaką grę nam chodzi, to zostań z nami, bo zaserwujemy Ci na tacy pomysły na straszne i krwawe pomysły na dekoracje haloweenowe. Jeśli szukasz przyjaznych rodzinie pomysłów na elegancki wystrój jesienno-halloweenowy, zajrzyj do naszego zeszłorocznego wpisu, w którym opowiadamy, jak własnoręcznie zrobić piękne złote dynie, lampiony i inne stylowe ozdoby.

Świeczki są dobre na wszystko

Świeczki są wspaniałym narzędziem tworzenia odpowiedniego nastroju - już same mieniące się płomienie rzucające falujące cienie w ciemnym pomieszczeniu potrafią wprowadzić do niego nieco mroczną atmosferę. Wystarczy, że w listopadzie przez godzinę z powodu awarii nie będziemy mieć prądu, a my, siedząc przy świeczce, przypomnimy sobie wszystkie sceny z horrorów, w których duchy i potwory czają się na głównego bohatera w ciemnych kątach. Gra światła i cienia oraz budzone przez nie skojarzenia są w stanie postawić nam włosy na karku. Aby jednak wykorzystać potencjał świeczek w 100%, warto dodatkowo je ozdobić, tak by nawet zgaszone budowały naszą halloweenową atmosferę.

Krwawe świece

Pomysłem na straszną halloweenową ozdobę, która jest w zasięgu naszej ręki i nie wymaga dużego nakładu pracy, dając jednocześnie świetne efekty, jest świeca, z której spływają krople gęstej, krzepnącej krwi. To element dekoracji jak z klasycznego gotyckiego horroru albo z Rodziny Adamsów - jeśli dążysz do takiej estetyki, to zakrwawione świeczki są dla Ciebie! Jak je zrobić? Wystarczy, że masz w domu czerwoną świeczkę albo podgrzewacz i białą świecę (albo czarną - zależnie od preferencji). Zapal czerwoną, a białą postaw na gazecie, którą później wyrzucisz albo np. papierze do pieczenia. Kiedy wosk zacznie być płynny, delikatnie przechyl czerwoną świeczkę nad białą, tak by wosk spływał po jej trzonie. Rób to powoli, tak by nie pokryć od razu całości w wosku, a by czerwony wosk wyglądał na spływającą krew. Poczekaj, aż pierwsza warstwa nieco stężeje i dolej odrobinę wosku na wierzch świecy.
alice_mason1987
wold630
Crafts by Amanda

Straszne lalki na Halloween - DIY

Dziwnie przerażające lalki to klasyka horrorów - Chucky i Anabelle straumatyzowali niejednego widza na wieki. Rzeczywiście jest coś niepokojącego w malutkich twarzyczkach o pustym spojrzeniu i zamarłym w czasie grymasie. Stworzenie własnej lalki jak z horroru jest wspaniałym ujściem dla kreatywności: wystarczy stara lalka wyciągnięta z pudła na strychu, a nawet plastikowa lalka Barbie ze sklepu "za złotówkę", farby, a opcjonalnie materiał na własnoręcznie zrobione ubranko. To, jak przerobisz lalkę, zależy od Twojej kreatywności i stylu, na jakim Ci zależy, warto jednak wypunktować kilka podstawowych czynności, które - wzbogacone o smaczki - dadzą pożądany efekt. Przede wszystkim lalkę trzeba wyczyścić i wysuszyć, następnie zabezpieczyć włosy i ewentualnie zintegrowane z porcelaną ubranie i spryskać wszystkie części ciała białą farbą, tak by pozbyć się zdrowego kolorytu. Po wyschnięciu następuje najprzyjemniejsza część procesu, która może zająć kilka minut, a jeśli chcesz, aby lalka miała twarz pełną detali wysokiej jakości - nawet ponad godzinę. Ciemną farbą dobrze jest zaznaczyć perymetr twarzy, aby wyglądała na bardziej zapadłą, jak również okolice oczu. Protip: farby blenduj palcami, z niewielkim naciskiem - dzięki temu efekt będzie profesjonalny. Twoim wyborem jest, czy dodasz spękania, czy krew spływającą z ust. Po całkowitym przeschnięciu warto jest zająć się włosami, np. tapirując je. Jeśli dążysz do takiego efektu, jaki pokazała Crafts by Amanda, możesz spróbować mieszanki lakieru do włosów i suchego szamponu, które utwardzą i zabielą włosy w brudny, nieporządny sposób. Ostatnim etapem jest przygotowanie ubrania, które będzie wisienką na torcie. Możesz uszyć coś sam, możesz wykorzystać oryginalne ubranko, ale przefarbować je, ubrudzić czy przypalić.

Najszybsze dekoracje na Halloween

Igły. Na pewno znasz kogoś, kto irracjonalnie boi się igieł - może sam jesteś taką osobą... A może nawet strzykawki sprawiają, że włosy stają Ci dęba, a żołądek wywraca się na drugą stronę! Podobno każdą fobię można pokonać - a na pewno łatwiej to zrobić, znajdując w przerażającym nas przedmiocie jakąś dziwną przyjemność. Dlatego niżej prezentujemy paterę strzykawek, które w medycznym kontekście pewnie przyprawiłyby nas o zawrót głowy, tu jednak - są wypełnione bloody mary. Równie dobrze można wypełnić je ketchupem i dip zamiast w miseczce serwować w strzykawce – to wspaniały pomysł na przetestowanie żołądka Twoich znajomych.
Światłocień. Przypomnij sobie którykolwiek z horrorów o nawiedzonych domach - główny bohater przyjeżdża, zainteresowany kupnem posesji i zdaje się niczego nie zauważać, podczas gdy widownia w kinie krzyczy: ten dom jest nawiedzony! Straszny dom jest straszny przede wszystkim od zewnątrz - warto więc zadbać o to, by nasz ogród czy balkon był odpowiednio ozdobiony. Szybkim pomysłem na to, jak sprawić, że Twoi sąsiedzi będą mieć gęsią skórkę, jest zrobienie z okien spektaklu światła i cienia. Jak widać poniżej, wystarczy wyciąć z kartonu figury przypominające ludzkie sylwetki i przykleić je do szyby. Przygotowanie zajmie Ci kilka minut, dodatkowo jeśli masz w domu karton, to nie wydasz nawet złotówki, a gwarantujemy, że instynktem każdego, kto po raz pierwszy przejdzie obok Twojego domu, będzie uciekać jak najdalej.
Dynia. Nie mogło zabraknąć dyni. Dynia uratuje tych, którzy lubią robić rzeczy na ostatni moment – wystarczy ją wydrążyć, miąższ zachować (ciasto!), wyciąć oczy i zęby i do środka wstawić świeczkę. Najlepiej będzie wyglądało kilka, a nawet kilkanaście dyń o różnych rozmiarach ustawionych obok siebie na Twoim podwórku. Migoczące światło z daleka będzie budzić zainteresowanie przechodniów.
Delish
Martha Stewart

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl