Wybór narożnika do salonu 0
Jak wybrać narożnik do salonu? Najważniejsze elementy narożnika, na które powinno się zwrócić uwagę

Jak wybrać narożnik do salonu?

Narożniki to jedne z najczęściej wybieranych mebli tapicerskich do salonu – i nic dziwnego! Mają tę niezaprzeczalną przewagę nad sofą, że można zagospodarować nimi róg pokoju, odkrywając tym samym więcej przestrzeni w jego centrum. Z reguły zapewniają też więcej miejsca siedzącego, co w erze wielofunkcyjnych, niezbyt dużych pomieszczeń jest bardzo ważne. Oczywiście wybór narożnika będzie zależał od wielu czynników, w tym naszych upodobań. Jest jednak kilka kluczowych elementów tego mebla, na które powinniśmy zawsze zwracać uwagę.

Narożniki rozkładane

Wybierając narożnik, powinniśmy zastanowić się, czego oczekujemy od niego w kwestii funkcjonalności. Jeśli mamy dużą rodzinę czy znajomych, których nawet od czasu do czasu zapraszamy do siebie, warto rozpatrzyć kupno narożnika rozkładanego z funkcją spania. Narożniki posiadające tę funkcję wizualnie nie różnią się niczym od reszty, zwykle też nie różnią się ceną – warto więc wziąć je pod uwagę nawet w przypadku gdy gości nocujemy rzadko, jest to bowiem atut, który możemy w odpowiednim momencie wykorzystać. 

Narożniki rozkładane właściwie zawsze posiadają też jeden pojemnik na pościel bądź więcej, przysłużą się więc domownikom, ułatwiając utrzymanie porządku. Ta opcja sprawdzi się szczególnie w kawalerkach i mniejszych pomieszczeniach, w których trudno jest zagospodarować miejsce na przyjmowanie gości, sen i przechowywanie jednocześnie. 

Regulacja oparcia i zagłówków

Rynek nasyca się coraz to nowocześniejszymi rozwiązaniami. Dostępne dziś narożniki proponują nam wiele udogodnień, które powinniśmy wziąć pod uwagę, przymierzając się do zakupu takiego mebla. Do najbardziej popularnych – i wcale nie tak nowych – należy regulacja zagłówków, która pozwala bez wysiłku zmienić kąt ich nachylenia i wysokość. Takie rozwiązanie wdrożone może być na całym obwodzie, jak i punktowo – jest to jedna z rzeczy, co do których należy upewnić się przed zakupem. Nasi klienci zdecydowanie cenią sobie możliwość regulacji zagłówków w narożnikach i nie może nas to dziwić; nieustannie przecież szukamy dobrze wyprofilowanych mebli, które dostosują się do naszego ciała i pozwolą na budujący wypoczynek, a ta opcja zdecydowanie w tym pomaga. 

Cenione są również narożniki z regulacją oparcia. W tych meblach przesunąć możemy całe oparcie wzdłuż linii głębokości, skutkiem czego możemy spłycić bądź pogłębić siedzisko. Jest to kolejny element, który ma uczynić wypoczynek na takim meblu jeszcze bardziej komfortowym. 

Narożnik-regulacja-zagłówków

Narożnik rozkładany z regulacją zagłówków Freddie

Wypełnienie siedziska

Nic jednak nie wpłynie bardziej na komfort użytkowania niż siedzisko stworzone z wysokiej jakości komponentów. Do najczęściej używanych wypełnień należy pianka, pianka HR, sprężyny faliste i bonellowe. Komfort jest oczywiście rzeczą względną i mamy wśród naszych czytelników wielbicieli twardych siedzisk, jak i fanów niezwykle miękkich, zapadających się mebli tapicerskich. Wszyscy jednak chcemy, aby nasze meble przetrwały długie lata – w związku z tym powinniśmy zrezygnować całkowicie z tych siedzisk, które wykonane są ze zwykłej pianki. Obecnie w dobrych meblach stosuje się połączenie różnych sprężyn z wysokoelastyczną pianką HR. Jest to pianka o nieregularnej strukturze, która jest niezwykle sprężysta, dopasowuje się do ciała, nie odkształca się, a jednocześnie ma żywotność o 40% wyższą niż zwykła pianka. W naszych narożnikach rozkładanych znajdziecie właśnie połączenie pianki HR ze sprężynami falistymi. 

Obicie narożnika

Wszystkim nam zdarzyło się wybrać tkaninę obiciową tylko dlatego, że była ładna. Obicie jest jednak kluczowym elementem mebla i to na nim zwykle widzimy pierwsze ślady zużycia – a wcale nie musi tak być! Na rynku jest wiele tkanin tapicerskich o wysokich wskaźnikach odporności na ścieranie i piling oraz wykonanych przy użyciu najnowszych technologii. Każda tkanina ma swoją kartę techniczną, a w niej między innymi wyniki testu Martindale oraz testu na piling i blaknięcie. Trwałość tkaniny z reguły zależy właśnie od tych wyników, polecamy więc dokładnie przestudiować specyfikację tkaniny przed dokonaniem wyboru.  

Coraz częściej tkaniny tworzone są przy użyciu najnowszych technologii. Dzięki temu możemy cieszyć się tkaninami odpornymi na ciecze, łatwymi w czyszczeniu czy przyjaznymi dla zwierząt. Nasz asortyment pełen jest narożników wykonanych właśnie w tego typu tkaninach; zawsze jest to oznaczone na stronie produktu. 

Jak-wybrać-narożnik

Tkanina hydrofobowa Primo na narożniku Taylor

Uniwersalność narożnika

Tym, którzy są niezdecydowani – a może często się przeprowadzają bądź aranżują na nowo swoje mieszkania – polecamy narożniki uniwersalne. O ich układzie decyduje nie producent, a my podczas montażu: od nas zależy, czy leżanka znajdzie się po lewej, czy prawej stronie. Dzięki temu możemy eksperymentować z ułożeniem mebla, a także mieć pewność, że gdziekolwiek się nie znajdziemy, narożnik również odnajdzie swoje miejsce. Przy okazji warto wspomnieć o kwestii, która pozostaje nie bez znaczenia, kiedy mówimy o eksperymentowaniu z aranżacjami. Zwracajmy koniecznie uwagę, czy narożnik jest oznaczony jako wolnostojący: jeśli tak, to jest on obity z tyłu tkaniną i z powodzeniem można ustawić do z dala od ściany. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl