Kolor
Kategoria
Miejsce dla
Czas wysyłki
Cena
-
od
do
Promocja
Kto nie lubi spędzać czasu na świeżym powietrzu, kiedy świeci słońce i w końcu jest ciepło? Nie znamy takich osób – nawet ci z nas, którzy jesienią i zimą cały czas spędzają w kokonie na kanapie, wiosną budzą się do życia i zaczynają nieśmiało wychodzić na zewnątrz, żeby naładować się słońcem. Jesienią znów wszyscy będziemy przeklinać zimne temperatury i tęsknić za latem, dlatego warto ciepłe miesiące wykorzystać w pełni i zapewnić sobie fotele do ogrodu, które spełnią nasze oczekiwania i zapewnią nam niezapomniany relaks w piękne słoneczne dni,
Jak wybrać perfekcyjne fotele na taras?
Jest kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru idealnego modelu – wszystkie one składają się na to, jak zadowoleni będziemy z zakupu i jak długo będziemy mogli cieszyć się naszymi fotelami.
- Materiał, z którego wykonany jest fotel ogrodowy. Na topie są teraz fotele ogrodowe technorattan – dlaczego? Bo nie wymagają przesadnej dbałości o ich stan. Technorattan to zdecydowanie najbardziej wytrzymała opcja, odporna na wilgoć, działanie promieni UV oraz zmiany temperatur. Warto więc wybrać właśnie takie modele, jeśli np. często nie ma nas w domu albo po prostu nie chcemy każdego pochmurnego dnia martwić się, czy zaraz nie zacznie padać. Również aluminium będzie w tym przypadku dobrym wyborem, jako że – w przeciwieństwie do stali – niestraszna mu rdza. Jeśli z kolei fotele tarasowe będą przez nas regularnie wynoszone i chowane z powrotem – np. w garażu – to możemy postawić na tworzywa mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć czy temperaturę – np. drewno czy plastik. Jeśli fotel w zestawie ma poduchy – a warto, żeby miał – koniecznie sprawdźmy, z czego wykonane są ich pokrowce; dużo wygodniej jest, jeśli są to pokrowce wodoodporne, z zamkiem.
- Wymiary. Mają one znaczenie zarówno z perspektywy zagospodarowania przestrzeni i przechowywania, jak i naszej wygody podczas korzystania z nich. Ważna jest przede wszystkim głębokość i wysokość siedziska; sami wiemy najlepiej, jakie wymiary są dla nas najwygodniejsze w przypadku mebli wypoczynkowych i te same pryncypia powinniśmy zastosować przy wyborze foteli, które przeznaczone są na zewnątrz. Dobrym wyborem mogą być fotele na okrągłym planie, które zajmują z reguły nieco mniej miejsca, albo te wykonane z linek, które można przechować właściwie wszędzie.
- Styl. Na rynku jest ogrom modeli, które różnią się pod względem kształtu, estetyki i koloru. Z łatwością w tym momencie znajdziemy np. fotele ogrodowe boho, często wykonane z rattanu lub linek, które wyglądają lekko i zwiewnie. Popularnością cieszą się też okrągławe modele w kształcie jaja, o dość niskich oparciach, zwykle wykonane z technorattanu. Stale modne są również fotele minimalistyczne, często wykonane z aluminium i budową zbliżone do zwykłych krzeseł. Poza tym jest wiele innych modeli o różnych kolorach; króluje brąz, beż i czerń, ale znajdziemy też np. biel czy zieleń. Każdy znajdzie coś dla siebie!
- Kształt. Budowa dostępnych na rynku modeli jest wyjątkowo różnorodna. Występują te mocno wyprofilowane, ergonomiczne, jak i z całkowicie prostym oparciem, okrągłe i głębokie, ale też płytkie – takie, w których możemy się właściwie położyć i takie, na których siedzimy jak na krześle.
Fotele balkonowe odporne na pogodę przez cały rok
Jeśli mieszkamy w bloku i niekoniecznie chce nam się znosić po sezonie fotele do piwnicy – albo jest ona zbyt mała – warto postawić na wodoodporne materiały takie jak technorattan. Dzięki temu fotele na balkonie mogą stać przez cały rok. Jeśli chcemy, możemy dodatkowo zainwestować w pokrowce, które w 100% chronią meble przed wszelkimi zagrożeniami, natomiast – biorąc w szczególności fakt zadaszenia – nie będzie to koniecznością w przypadku modeli wykonanych z rattanu syntetycznego. Fotel na balkon poza tym, że wykonany z dobrej jakości materiałów, powinien również mieć odpowiednie wymiary, zależne oczywiście od naszych indywidualnych warunków. Dobrze też, aby pokrowce na poduszki były wykonane z syntetycznego, wodoodpornego materiału; inne tkaniny będą łatwo przemakać, a ciężko schnąć, narażając tym samym wnętrze poduszek na gnicie i pleśnienienie.