Kolor
Styl mebla
Kategoria
Czas wysyłki
Cena
-
od
do
Promocja
Urządzasz salon i szukasz stolika pod telewizor? U nas znajdziesz szafki RTV stojące, które są nie tylko estetyczne, ale i zaprojektowane tak, by być wygodne w użytkowaniu i funkcjonalne – dokładnie tak, jak powinna być zaprojektowana szafka RTV.
Jaka wysokość szafki RTV?
Warto pamiętać, że budowa szafki pod TV będzie wpływać bezpośrednio na naszą wygodę: zbyt wysoka lub niska szafka szybko zmęczy nasze oczy, dlatego pamiętajmy, aby nie kupować szafek o wysokości poniżej 45 cm i powyżej 60 cm. Konkretny wymiar będzie oczywiście zależał również od wysokości siedzenia (czy to kanapy, czy uszaka), ale żelazną zasadą jest, aby telewizor stał na wysokości lub lekko poniżej naszych oczu. Szerokość szafki RTV stojącej powinna być większa od przekątnej ekranu o minimum 10 cm. Zwróćmy też uwagę na to, czy szafka pod telewizor nam dodatkową przestrzeń do przechowywania, którą moglibyśmy wykorzystać do rozmieszczenia pilotów, płyt i innych drobnostek, które zwykle nie mają swojego miejsca i w efekcie wędrują po całym salonie czy pokoju młodzieżowym.
Szafka RTV industrialna?
Styl industrialny polega wyjątkowym wzornictwie. W efekcie z jednej strony meble wydają się być znajome, z drugiej zaś są czymś, czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy; są proste, ale charakterne! Materiały są nam wszystkim bliskie: malowany na czarno metal, dąb sonoma, surowe materiały czy cegła to rzeczy, które na pewno przewinęły się już przez nasze ręce. W kwestii formy funkcjonuje duża dowolność, a czasem przypadkowość; na pewno styl loftowy zachęca do tego, by szukać na pchlich targach i aukcjach internetowych egzemplarzy, które może nie są gładkie i perfekcyjne, ale na pewno są wyjątkowe. Jest jednak kilka mebli, które przewijają się w dużej ilości przez industrialne aranżacje: stoły na metalowych nogach, biurka i komody z różnymi szufladami, oświetlenie w czarnych metalowych koszykach, szafki RTV z czarnym frontem. Szafka pod TV industrialna może przyjąć wiele różnych form, ale z reguły stoi na czarnych nogach z metalu i wykonana jest albo z litego drewna, albo ma wybarwienie imitujące np. dąb sonoma. Wielkim plusem industrialnych stolików TV jest to, że – mimo że mają mocny charakter – odnajdą się w wielu różnych aranżacjach. Dla tych mniej porządnickich plusem będzie też pewnie fakt, że styl loft pozwala na walające się wokół kable!
Komoda pod TV?
W wielu polskich domach komoda pełni funkcję stolika pod telewizor. Jeżeli mamy komplet mebli skrzyniowych w konkretnym stylu i nie możemy dobrać do nich szafki RTV albo po prostu mamy komodę, na której nie stoi nic innego, to oczywiście możemy spróbować postawić na niej nasz odbiornik. Może to być sposobem na bardzo jednolitą i elegancką aranżację salonową. Warto jednak pamiętać o wspomnianych na początku zasadach dotyczących wymiarów.
Pomysły na telewizor w salonie
Męczy Was czasem, że telewizor góruje czy to nad salonem, czy pokojem młodzieżowym? Że zajmuje w nim centralne miejsce, a cała reszta pomieszczenia po prostu skupia się wokół niego? Nie Was jednych! Coraz popularniejsza w Polsce staje się idea amerykańskiego salonu: w nim nie ma miejsca na TV, nie ma żadnej szafki RTV ani stoliczka, na którym stawia się odbiornik, bo salon to miejsce do przyjmowania gości i spędzania czasu razem. W USA TV może znaleźć się w family room, pokoju dziennym, w którym domownicy normalnie funkcjonują. Niestety większość z nas nie ma domów, które pomieściłyby w sobie tyle różnych pomieszczeń, dlatego pozostaje nam znaleźć sposób, by telewizor w salonie był, ale nie skupiał na sobie uwagi. Jakie są więc inspiracje na ukryty telewizor? Po pierwsze szafa! Tak, w odpowiedniego rodzaju szafie czy szafce można postawić telewizor; jakiś czas temu modna była szafa Moko, która była zbudowana konkretnie do tego celu. Można też zastosować metodę, która polega na otoczeniu stojącego na szafce RTV telewizora obrazkami; jest to jednak ryzykowne, bo prawdopodobnie będzie nam przeszkadzać, kiedy już zechcemy coś obejrzeć. Najlepszą, choć niestety też najkosztowniejszą opcją jest telewizor wsuwany i wysuwany z szafki.
Przeczytaj na naszym blogu: Jak wybrać szafkę RTV?